تبیین و تشریح حماسه 9 دی در راستای بصیرت افزایی

مقام معظم رهبری امام خامنه ای (مدظلّه العالی): مردم عزیز ما در روز نهم دی 1388، آنچنان عظمتی از خود نشان دادند که دنیا را خیره کرد.

در آستانه ی فرا رسیدن سالروز حماسه ی باشکوه نهم دی ماه؛ روز حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی، به منظور گرامیداشت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، در روز دوشنبه سوم دی ماه 1397، ویژه برنامه ی سخنرانی، تبیین و تشریح حماسه ی 9 دی با حضور استاد محترم؛ جناب آقای امین زاده؛ مسئول محترم اداری، مالی و پشتیبانی موسسه امام حسین علیه السلام و مدیریت محترم آموزشگاه؛ سرکار خانم ملائکه برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا نماهنگ “گرم ترین روز زمستان” پخش گردید. در ادامه جناب آقای امین زاده در رابطه با موضوع حماسه 9 دی ایراد سخن نمودند و به مواردی به شرح ذیل اشاره کردند:

* تشکیل حکومت اسلامی بر پایه ی دو ستون “ولایت” و “امت”

* اشاره به حادثه ی غدیر خم و ولایت امام علی علیه السلام و عدم بصیرت مردم در پیروی از ولایت

* عدم تشکیل حکومت اسلامی در کشورهای عربی (مصر – لیبی – بحرین و …) به دلیل ضعیف بودن دو ستون ولایت و امت

* اشاره به نقش مهم و تأثیرگذار امام خمینی (ره) در سال 1357، مبنی بر تشکیل حکومت اسلامی و حمایت تمام و کامل مردم از ایشان

* استمرار و تداوم انقلاب اسلامی تا کنون حول دو محور ولایت فقیه و مردم ولایتمدار

* تجلی انقلاب شکوهمند اسلامی در 9 دی 1388 با حضور مردم عاشورایی در راهپیمایی با شکوه این روز

* اشاره به نظریه ی “دهکده ی جهانی” فرانسیس فوکویاما؛ سیاستمدار آمریکایی، مبنی بر بازشناسی هویت شیعه

* شیعه پرنده ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست، پرنده ای است که دو بال دارد: «یک بال سبز و یک بال سرخ». بال سبز این پرنده همان مهدویت و عدالت خواهی است، چون شیعه در انتظار عدالت به سر می برد. بال سرخ پرنده، شهادت طلبی است که ریشه در کربلا دارد و شیعه را فناناپذیر کرده است. شیعه با این دو بال، افق پروازش خیلی بالاست و تیرهای زهرآگین سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی و … به آن نمی رسد. آن نقطه که خیلی اهمیت دارد بُعد سوم شیعه است که می گوید: این پرنده زرهی به نام ولایت پذیری بر تن دارد که آنها را شکست ناپذیر نموده است.

* اشاره به راهکار مهندسی معکوس فوکویاما برای شیعه مبنی بر از بین بردن فرهنگ شیعه از طریق از بین بردن این سه امر مهم (ولایت پذیری – شهادت – مهدویت)

* اشاره به راهکار مهندسی معکوس فوکویاما برای غرب، مبنی بر گنجاندن سه امر مهم (ولایت پذیری – شهادت – مهدویت) در فیلم های سینمایی

* اشاره به هدف دشمن برای تخریب دو ستون ولایت و امت در فتنه ی سال 1388 و حضور امت اسلامی در راهپیمایی با شکوه 9 دی ماه و پیروزی در این فتنه.

در پایان ضمن اشاره به شکست دشمن در جنگ دینی و فرهنگی و هدف جنگ اقتصادی اخیر دشمن، جهت فروپاشی ستون امت تا جشن 40 سالگی انقلاب، درباره ی نقش تأثیرگذار ولایت فقیه در پا برجا ماندن انقلاب اسلامی ایران، ایراد سخن نمودند.

پایان بخش مراسم، پخش نماهنگ « لبه ی پرتگاه»، با موضوع سخنان رهبر معظم انقلاب درباره ی حادثه ی 9 دی ماه بود.

از استاد محترم؛ جناب آقای امین زاده که قبول زحمت فرمودند و از سخنان ارزنده ی ایشان بهره مند شدیم، کمال تقدیر و تشکر را داریم و برای ایشان از درگاه حضرت سبحان، سعادت و موفقیت را خواستاریم.


امتیاز شما به این محتوای آموزشی ؟ جمع امتیاز 0/20