تحقیق و پژوهش با موضوع مقاومت در برابر دشمن قوی پنجه در کلاس تفکر و سواد رسانه ای

رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای (مدظلّه العالی): من به شما جوان های عزیز سفارش می کنم اینجا چیزهایی است که برای آینده ی کشور لازم است : اول؛دشمنیِ با آمریکا را فراموش نکنید | دوم؛نظریّه‌ی مقاومت در مقابلِ دشمنِ قوی‌پنجه را تبلیغ کنید، ترویج کنید.

در روز سه شنبه 22 آبان ماه 1397، در کلاس درس تفکر و سواد رسانه ای با توجه به موضوع تحقیق هفته که مقاومت در برابر دشمن قوی پنجه بود، دانش آموزان به مباحثه و گفت و گو پرداختند.

در همین راستا کلیپ هایی مرتبط با موضوع آمریکا؛ دشمن سلطه جو و دست نشانده های آمریکا و موضوع کودکان مظلوم یمن در کلاس 202 پخش شد که این کلیپ ها توسط دانش آموزان عزیز هستی ایمان لو و سارا دلپسند تهیه شده بود.

یکی از این کلیپ ها فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانش آموزان در روز 12 آبان ماه بود که در ادامه قسمتی از آن بیان می شود:

«من به شما جوان های عزیز چند سفارش می خواهم عرض بکنم؛ اینها چیزهایی است که برای آینده‌ی کشور لازم است. سفارش اوّل: دشمنیِ با آمریکا را فراموش نکنید؛ فریب لبخند دروغین و فضاحت‌بار دشمن را نخورید. گاهی می گویند که «ما با ملّت ایران مشکلی نداریم، مشکل ما با دولت جمهوری اسلامی است»؛ دروغ می گویند! دولت جمهوری اسلامی بدون تکیه‌ی به این ملّت کاره‌ای نیست. با ملّت دشمنند؛ با ملّتی که حضور خود و قوّت خود و اراده‌ی خود را در طول چهل سال از دست نداده است دشمنند؛ تحریم ها علیه مردم است. دشمنیِ آمریکا را فراموش نکنید. آمریکا قبل از انقلاب هم با ملّت ایران دشمنی می کرد، منتها آن‌‌وقت عوامل خودش سر کار بودند؛ هر کار می خواست، انجام می داد؛ هرجور دلش میخواست، عمل می کرد، و رژیم منحوس وابسته‌ی پهلوی و طاغوت از آنها تبعیّت می کرد. جمهوری اسلامی محکم در مقابل آنها ایستاده است، لذا دشمنی‌شان واضح و آشکار است؛ از ابعاد مختلف هم دشمنی می کنند؛ این [حرف های دروغشان] را توجّه نکنید.

 

خب، این دشمنی تا کِی [است]؟ یک سؤالی است: تا کِی دشمنیِ با آمریکا؟ جوابش این است که تا وقتی‌که آمریکا سیطره‌جوییِ خودش را کنار بگذارد؛ اگر سیطره‌جویی خودش را کنار گذاشت، مثل دیگر کشورها با او می شود تعامل کرد، با او می شود ارتباط پیدا کرد؛ که البتّه چنین چیزی هم بعید است؛ ذات استکبار -یکی از برادرهای عزیز، اینجا گفتند- ذات سیطره‌جو و سلطه‌جو است؛ بله، مادامی که این‌جوری است، دشمنی هست. اگر چنانچه این را کنار گذاشت، دشمنی و قطع و قهر و مانند اینها بکلّی از بین خواهد رفت؛ امّا این چیزی نیست که [بشود].

 

نکته‌ی دوّم: نظریّه‌ی مقاومت در مقابلِ دشمنِ قوی‌پنجه را تبلیغ کنید، ترویج کنید. بعضی تصوّر نکنند که چون دشمن بمب دارد، موشک دارد، دستگاه‌های تبلیغاتی دارد و از این قبیل، ما عقب‌‌نشینی [کنیم]؛ نخیر، نظریّه‌ی مقاومت، یک نظریّه‌ی اصیل و درست است؛ هم در مقام نظر، هم در مقام عمل؛ از لحاظ نظری و از لحاظ عملی -از هر دو جهت- باید [ترویج شود]. معنای نظری این است که تبیین کنید. شما جوان ها خیلی خوب می توانید این نظریّه‌ی مقاومت را تبیین کنید؛ هم در بین خودتان و هم محیطی که در آنجا قرار دارید و هم حتّی در ارتباط با کشورهای دیگر و جوان های دیگر. نظریّه‌ی مقاومت را، این را که هدفِ استکبار سیطره است، هدفِ استکبار سلطه است، سلطه‌ی بر ملّت ها است، برای همه تبیین کنید، بدانند که هدف استکبار این است.»


امتیاز شما به این محتوای آموزشی ؟ جمع امتیاز 0/20