کنفرانس جنگ رسانه ای و تبلیغاتی در کلاس درس تفکر و سواد رسانه ای

حضرت آیت الله خامنه ای(مدظلّه العالی): شما افسران جوان جنگ نرم هستید، در عرصه جنگ نرم، بصیرتی عمارگونه و استقامتی مالک اشتر وار می طلبد. با تمام وجود خود را برای این عرصه آماده کنید.

در روز سه شنبه دهم مهر ماه 1397، در کلاس درس تفکر و سواد رسانه ای با توجه به موضوع تحقیقی که دبیر محترم درس تفکر و سواد رسانه ای سرکار خانم غلامزاده درباره جنگ رسانه ای و تبلیغاتی به دانش آموزان داده بودند تا در کلاس درس ارائه دهند، پس از بحث و گفت و گو پیرامون این موضوع، دانش آموز هستی ایمانلو به ارائه این کنفرانس پرداخت.

اهم مطالبی که در این کنفرانس ارائه شد موارد ذیل می باشد:

-جنگ رسانه ای و تبلیغاتی یکی از برجسته ترین جنبه های “جنگ نرم” و “جنگ بین الملل” است.

جنگ رسانه‌ای تنها جنگی است که حتی در شرایط صلح نیز بین کشورها به صورت غیررسمی ادامه داشته و هر کشوری از حداکثر توان خود برای پیشبرد اهداف سیاسی خویش با استفاده از رسانه‌ها، بهره گیری می‌کند.

جنگ رسانه ای، ظاهراً میان رادیو و تلویزیون ها، مفسران مطبوعاتی، خبرنگاران خبرگزاری ها، شبکه های خبری و سایت های اینترنتی جریان دارد.

-هدف این جنگ تغییر کارکد و عملکرد دولت ها و ملت ها در پشتیبانی از دیگر دولت ها بویژه کنترل اذهان عمومی مردم است.

در پایان نیز کلیپی درباره جنگ رسانه ای و تبلیغاتی که بیانات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظلّه العالی) درباره جنگ رسانه ای و تبلیغاتی بود و توسط دانش آموز ایمانلو تهیه شده بود در کلاس نمایش داده شد که در آن به جنگ رسانه ای و تبلیغاتی اشاره فرموده بودند:

-اهداف جنگ رسانه ای و تبلیغاتی ایجاد اضطراب ،یأس ، ناامیدی و احساس بن بست و بدبین کردن مردم نسبت به دستگاه های مسئول و همچنین بزرگ تر نشان دادن مشکلات اقتصادی جامعه است.

-براین اساس به نظر می رسد تنویر افکار عمومی و گرفتار نشدن در دامی که رسانه های معاند در جهت یأس آفرینی دنبال می کنند، گام مهمی است که می تواند بخش بزرگی از عملیات روانی دشمن را خنثی سازد.

در مسائل مربوط به سکه و ارز و کاهش ارزش پول ملی، جنگ رسانه ای و فضاسازی های تبلیغاتی بدخواهان تأثیرگذار بوده است که البته از دشمن توقعی جز رذالت نیست اما باید مراقب باشیم.ما به این فضاسازی ها برای آلوده کردن ذهن مردم کمک نکنیم.


امتیاز شما به این محتوای آموزشی ؟ جمع امتیاز 0/20